Fotoepilacja IPL/ Elight – hit w gabinetach kosmetycznych i medycyny estetycznej.

Na dynamicznie rozwijającym się rynku kosmetycznym już od kilku lat zaobserwować można coraz większe zainteresowanie zabiegami z wykorzystaniem światła IPL konkurującymi z systemami laserowymi. Coraz częściej wybierane przez klientów zabiegi trwałej redukcji owłosienia za pomocą IPL okazały się tańsze, mniej bolesne, bezinwazyjne, szybsze a co najważniejsze równie skuteczne. Mimo wzrastającego zainteresowania technologią IPL i jej szerokiego zastosowania, bardzo często jest przez klientów jak i osoby pracujące w branży kosmetycznej błędnie nazywana laserem.

IPL zdjęcie

Fotoepilacja IPL/ Elight czy laserowa?

Podstawową różnicą tych technologii jest rodzaj wiązki. Światło lasera jest spójne czyli koherentne, monochromatyczne i równoległe, natomiast w IPL (Intense Puls Light – Intensywne Światło Pulsacyjne) światło w przeciwieństwie do światła laserowego, jest rozproszoną, szerokopasmową wiązką. Jest to światło pulsacyjne o długości fal 420-1200nm, wytwarzane przez lampę ksenonową i emitowane przez filtry ograniczające zakres jego promieniowania. Przez szeroki wybór długości trwania impulsu i odstępów miedzy falami świetlnymi sprawia, że parametry można dostosować do różnych typów skóry i włosów. Zasada działania zabiegu IPL opiera się na koagulacji mieszków włosowych pod wpływem absorpcji światła przez melaninę czyli zjawisku selektywnej fototermolizy.

Właściwe określenie nazwy i technologii oferowanego przez salony zabiegu pozwoli na właściwe zaspokojenie potrzeb i wymagań klientów oraz ich nastawienie do zabiegu. Umieszczenie rzetelnej informacji o oferowanym rodzaju usług pomoże wyeliminować często występujący strach i niepewność o bolesność zabiegów, inwazyjność, długość trwania serii oraz koszty z tym związane. Wiarygodne i kompetentne podejście do klienta idące w parze ze sprawnym i regularnie serwisowanym sprzętem kosmetycznym pozwoli na pozyskanie rzeszy zadowolonych oraz lojalnych klientów.

Tagi: , , ,