Wymieniasz lampy IPL na czas? Nie? Konsekwencje mogą być kosztowne.

Serwisem urządzeń kosmetycznych zajmujemy się już od wielu lat naprawiając setki maszyn. Wielu poważnych napraw udałoby się uniknąć jedynie przestrzegając zasad prawidłowej eksploatacji urządzeń IPL/Elight/ SHR.

Otrzymaliśmy telefon od klientki, która zamierzała w najbliższym czasie wymienić lampę w urządzeniu IPL. Niestety przed wysłaniem głowicy do serwisu doszło do niespodziewanej usterki, która całkowicie wykluczyła urządzenie z dalszej pracy.

Zdjęcie przedstawia szczątki lampy ksenonowej IPL wyjęte z głowicy zabiegowej. Nie udało się wyjąć lampy w całości, gdyż uległa ona pęknięciu podczas wykonywania zabiegu. Niestety w tym przypadku doszło do rozległych uszkodzeń urządzenia, a przede wszystkim jego najważniejszych podzespołów.

wymiana lampy ipl

wymiana lampy ipl

Przyczyną eksplozji lampy było jej wyeksploatowanie spowodowane przekroczeniem żywotności określonej przez producenta.
Koszt naprawy urządzenia, którego można było uniknąć jedynie wymieniając lampę na czas jest niewspółmierny w porównaniu do kosztów jej wymiany.

Konsekwencje braku wymiany lampy w głowicy zabiegowej IPL Elight SHR

Praca po przekroczeniu zalecanej ilości wykonanych strzałów po pierwsze oznacza brak skuteczności zabiegowej, ponieważ niezależnie od ustawionych parametrów lampa ksenonowa znacząco traci swoją moc.

Z każdym wykonanym strzałem rośnie ryzyko uszkodzenia lampy oraz urządzenia. Ryzyko jest tym większe im gorszej jakości lampę mamy zamontowaną w naszej głowicy. Spadek skuteczności zabiegowej lampy IPL/ Elight to niewielki kłopot w porównaniu do niebezpieczeństwa na jakie narażona jest obsługa sprzętu i klient, który poddał się zabiegowi.

Lampy IPL wysokiej jakości- priorytet dla klientów naszego serwisu.

Nasi klienci doceniają jakość oferowanych przez nas lamp, które gwarantują im utrzymanie mocy zabiegowej na stałym poziomie przez cały okres jej żywotności. Cecha ta ma istotny wpływ na wydajność aparatury oraz skuteczność fototerapii.

Niestety wzrasta liczba salonów, w których lampy (zazwyczaj bardzo niskiej jakości) są importowane z niewiadomego źródła i montowane we własnym zakresie przez osoby nie mające najmniejszej wiedzy na ten temat.
Ostrzegamy również przed wymianą lampy w „serwisach” oferujących lampy z żywotnością sięgającą setek tysięcy strzałów.

„Złoty interes” kończy się najczęściej koniecznością wysłania głowicy a w najgorszym wypadku całego urządzenia do serwisu i kosztowną naprawą.

Współpracuj z profesjonalistami, dzięki którym Twoje urządzenie będzie pracować w sposób efektywny i bezpieczny.

Tagi: , , , , , , , ,