Wymiana lampy IPL – serwis urządzeń kosmetycznych

Przed nami ostatnie miesiące wakacji, wyjazdy i kąpiele słoneczne. Niebawem salony zaczną intensywnie odwiedzać klienci zainteresowani zabiegami fototerapii IPL. Wzrośnie ilość zabiegów m.in. footodmładzania, które są zbawienne dla skóry po ekspozycji słonecznej oraz fotoepilacji, której serię warto zaczać już wczesną jesienią. Wzmożona ilość zabiegów to również zwiększona eksploatacja lampy ksenonowej emitującej wiązkę światła terapeutycznego.

Przedstawiamy wskazówki dotyczące działania oraz odpowiedniej eksploatacji lampy ksenonowej w głowicach IPL, Elight, SHR oraz VPL aby zarówno doświadczeni właściciele urządzeń jak i nowicjusze mogli we właściwy sposób wykorzystywać potencjał swojej aparatury.

zabieg IPL ELIGHT

zabieg IPL ELIGHT

 

Wymiana lampy IPL/ Elight/ SHR oraz VPL wykonana przez profesjonalny serwis urządzeń kosmetycznych

Urządzenia IPL podobnie jak większość maszyn wymaga raz na jakiś czas przeglądu technicznego.
Podczas eksploatacji niektóre elementy zużywają się i należy je bezwzględnie wymienić. W przypadku urządzeń typu IPL/Elight/SHR takim elementem jest lampa ksenonowa zamontowana w głowicy zabiegowej. Lampa to nic innego jak wysoko wydajna „żarówka” emitująca energię świetlną, która później jest zamieniana na ciepło. Zasada ta sprawdza się aż do momentu, gdy lampa nie przekroczy swojej określonej żywotności. Żywotność lampy to jeden z najważniejszych parametrów, który określa jej długość „życia” oraz skuteczność. Najczęściej żywotność lampy ksenonowej podaje się w ilości strzałów/błysków. Parametr ten jest uzależniony od konfiguracji maszyny oraz użytej lampy.

Na rynku są maszyny, w których lampę wymienia się co 20tys strzałów, są również takie, które oferują 180tys błysków. Niestety w ustalaniu tego parametru często maczają palce marketingowcy, dla których są to tylko liczby zwiększające atrakcyjność oferty sprzedażowej. Ustalenia te oczywiście nie odbywają się w porozumieniu z producentem maszyny czy lampy. Są to dane wyssane z palca, które ładnie wyglądają na papierze. Jakie to ma odzwierciedlenie w rzeczywistości?
Otóż takie, że maszyna pracująca z zużytą lampą nie ma możliwości zapewnienia efektów zabiegowych. Kto na tym traci? Teoretycznie tylko klient, który nie widzi efektów terapeutycznych. Prawdą jest jednak, że w takiej sytuacji najwięcej traci właściciel urządzenia IPL, bo niezadowolony klient już do niego nie wróci, co więcej, zawiedziony klient powie znajomym, że „do tego salonu nie warto iść, bo zabiegi są nieskuteczne”. Jeżeli ta informacja zostanie w gronie znajomych to jeszcze pół biedy, schody zaczynają się w momencie, gdy taka informacja trafi do Internetu. Dobre imię trudno jest odzyskać, dlatego należy przestrzegać kilku zasad, utrzymywać sprzęt w dobrej kondycji, a możemy mieć pewność, że klient salonu będzie zadowolony.

Kiedy lampę należy wymienić na nową?

Doświadczony kosmetolog pracujący na urządzeniu IPL jest w stanie bardzo precyzyjnie określić, kiedy lampa przestała spełniać swoją rolę. Moment zużycia lampy można poznać po osłabionych odczuciach klientów. Jeżeli zwiększanie parametrów zabiegowych nie daje poprawy skuteczności zabiegu to najprawdopodobniej lampa ksenonowa nadaje się do wymiany. Nie ma możliwości regeneracji lampy. Lampę wymienia się na nową, a starą należy zutylizować. Określenie regeneracji dotyczy całej głowicy IPL/Elight.

Zużyta lampa IPL

Zużyta lampa IPL

 

Nie należy przekraczać zalecanej ilości strzałów, gdyż wyeksploatowana lampa niesie za sobą ryzyko jej uszkodzenia, a to może doprowadzić do poważnej awarii całej maszyny. Zużyta lampa w skrajnych przypadkach może niespodziewanie eksplodować podczas zabiegu.

Zużyta lampa ksenonowa

Zużyta lampa ksenonowa

Jeżeli mają Państwo jakieś pytania, wątpliwości zapraszamy do kontaktu – chętnie pomożemy. Dysponujemy wiedzą opartą na bardzo dużym doświadczeniu, co pozwala nam szybko i trafnie zdiagnozować i naprawić praktycznie każde urządzenie IPL/Elight. Dysponujemy szerokim wyborem lamp ksenonowych najwyższej jakości, do większości urządzeń dostępnych na rynku, nawet tych nietypowych. Do każdej wymienionej u nas lampy dołączany jest certyfikat, każda głowica jest dokładnie sprawdzana na stanowisku testowym. Gwarantuje to pełną satysfakcję i zadowolenie klienta.

Tagi: , , , , , , , , , , , , ,