Sprawne urządzenie do Endermologii podstawą skutecznego zabiegu.

Klienci salonów kosmetycznych szukający skutecznej oraz naturalnej metody walki z cellulitem i lokalnymi otłuszczeniami najczęściej wybierają zabieg Endermologie®. Metoda ta od wielu lat cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem i spektakularnymi efektami. W czym tkwi sukces tej terapii? Oprócz prawidłowo wykonanego zabiegu  o efekcie decyduje w pełni sprawne urządzenie.

Endermologie® – metodyka zabiegu

Masaż próżniowy metodą Endermologie® polega na mechanicznym masażu tkanki za pomocą głowicy zabiegowej wykorzystującej działanie podciśnienia i obracających się rolek. Podciśnienie odgrywa ważną rolę w regulacji intensywności zabiegu. Możliwa jest ciągła praca podciśnienia lub przerywana o czym decydujemy w trakcie doboru intensywności i rodzaju terapii.endermologia

Równocześnie z podciśnieniem tkankę stymulują dwie ruchome rolki, będące podstawą sukcesu tej terapii. Rolki w głowicy zabiegowej (module) posiadają niezależny napęd umożliwiający obrót wokół własnej osi, w tych samych jak i różnych kierunkach oraz z różną prędkością. Współdziałanie podciśnienia z ruchem rolek oraz możliwość regulacji tych parametrów umożliwia precyzyjne dobranie parametrów zabiegowych zgodnie z obranym celem terapeutycznym i stanem tkanki.

Najintensywniej eksploatowaną częścią urządzenia do masażu próżniowego jest moduł zabiegowy z wbudowanymi rolkami (oprócz urządzenia IP) podłączony do głowicy zabiegowej. Rolki podczas każdego zabiegu wykonują setki obrotów w różnych kierunkach, charakterystycznych dla techniki: roll’in, roll’up, roll’out.

Siła tarcia związana z ruchem rolki na kostiumie zabiegowym sprawia, że rolki tracą swoje właściwości. Ich powierzchnia ulega zniszczeniu co wpływa na zmniejszenie intensywności pracy. Endermologia jest nieinwazyjną metodą zapewniająca spektakularne efekty dzięki prawidłowej pracy technika według ściśle opracowanych manewrów oraz dobrym stanie technicznym urządzenia.

Endermologia- przegląd techniczny, naprawa

Spadek siły podciśnienia, szczelności rolek ściśle wiążą się z pogorszeniem efektów terapeutycznych oraz koniecznością przeprowadzenia przeglądu technicznego. Regularne przeglądy urządzenia oraz głowicy zabiegowej przeprowadzane w serwisie Spectek znacząco przyczynił się do przywrócenia właściwości technicznych i pełnej sprawności aparatury przy uniknięciu poważnej naprawy.
Przegląd okresowy urządzenia do masażu próżniowego pozwolił wielu naszym klientom na wcześniejsze zdiagnozowanie usterek, dzięki czemu uniknęli kosztownych i czasochłonnych napraw.

Tagi: , , , , , , , , , ,