Regeneracja urządzenia IPL

Regeneracja urządzenia IPL przygotowaniem do nadchodzącego sezonu fototerapii.

 Jesień zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nią sezon na zabiegi fototerapii. Najwyższy czas, aby przygotować urządzenie IPL do wzmożonej pracy, a co za tym idzie intensywniejszej eksploatacji.

Przygotowanie sprzętu IPL przed najbardziej aktywnym okresem jego pracy można porównać do przeglądu auta przed długą podróżą. Im bardziej wnikliwe oględziny, tym mniejsze prawdopodobieństwo wystąpienia poważnej awarii.

W tym wpisie chcielibyśmy zwrócić Państwa uwagę na usługę kompleksowego przeglądu technicznego, który pozwoli podnieść wydajność urządzenia oraz, co często ma miejsce, namierzyć usterki, które mogą wpłynąć na wstrzymanie pracy urządzenia IPL w sezonie największego popytu na usługi fototerapii w salonie kosmetycznym.

Regeneracja głowicy IPL – serwis urządzeń kosmetycznych

W poprzednim artykule pt. Zakup używanego urządzenia IPL wspominaliśmy o wyglądzie głowicy zabiegowej. W sytuacji gdy na Państwa głowicy  zabiegowej widoczne są pęknięcia, przebarwienia bądź nadtopienia spowodowane intensywną lub nieodpowiednią eksploatacją prostym rozwiązaniem jest wymiana obudowy głowicy zabiegowej. Zabieg ten przyczyni się do nadania estetycznego oraz profesjonalnego wyglądu części, która pracuje bezpośrednio na ciele klienta i  w pierwszej kolejności kierowany jest jego wzrok. Dotyczy to również węża połączeniowego, który tendencyjnie ulega złamaniu niebezpiecznie eksponując sieć przewodów elektrycznych. Peszel w takim stanie kwalifikuje się do niezwłocznej wymiany.

Nieszczelność w  głowicy IPL - ogromne niebezpieczeństwo

Nieszczelność w głowicy IPL – ogromne niebezpieczeństwo dla klienta i obsługi

Głowica niepoddawana regularnym przeglądom - nagromadzony brud wewnątrz spowodował zwarcie instalacji i uszkodzenie urządzenia.

Głowica IPL niepoddawana regularnym przeglądom – nagromadzony brud wewnątrz spowodował zwarcie instalacji i uszkodzenie urządzenia.

 

Odbłyśnik (reflektor) to element, w którym zamontowane jest „serce” głowicy IPL, czyli lampa ksenonowa. Cecha, którą zawsze powinien się charakteryzować to połysk. Tylko lśniący reflektor głowicy IPL  w jasnożółtym kolorze pozwala na optymalne odbicie światła emitowanego przez lampę ksenonową. Odbłyśnik matowy, w kolorze ciemnego brązu bądź czarny  wpływa na drastyczne zmniejszenie wydajności głowicy i spadek efektów wykonywanych zabiegów. Taki reflektor możemy uznać za zniszczony i konieczna jest jego regeneracja, lub w skrajnych przypadkach wymiana.

Reflektor IPL przed regeneracją

Reflektor IPL przed regeneracją – zniszczony, matowy, nie zapewnia efektów zabiegowych

Reflektor IPL po regeneracji - błyszczący, lśniący, zapewnia idealne odbicie światła i gwarantuje poprawę efektów terapeutycznych.

Reflektor IPL po regeneracji – błyszczący, lśniący, zapewnia idealne odbicie światła i gwarantuje poprawę efektów terapeutycznych.

 

Reflektor po lewej - zniszczony, zużyty. Reflektor po prawej - zregenerowany, idealny, błyszczący.

Reflektor IPL po lewej – zniszczony, zużyty. Reflektor IPL po prawej – zregenerowany, idealny, błyszczący.

Wymiana lampy IPL

Głównym elementem odpowiedzialnym za emisję światła jest lampa ksenonowa zamontowana w głowicy zabiegowej. Jest to element eksploatacyjny, który najszybciej zużywa się w tego typu urządzeniach. Lampa ksenonowa w każdym urządzeniu IPL ma określoną żywotność, oszacowaną przez producenta sprzętu. Najczęściej podawanym parametrem zużycia lampy jest ilość strzałów i na jej podstawie podejmujemy decyzję o jej wymianie. Wymiana tego elementu ma za zadanie utrzymanie optymalnych parametrów zabiegowych oraz bezpieczeństwa zabiegu. Zdobyte doświadczenie pozwoliło nam wybrać dostawców najlepszych lamp ksenonowych dostępnych na rynku. Oferowane przez nas lampy odznaczają się najwyższą jakością wykonania i utrzymują swoje parametry fabryczne przez cały okres zalecanej  eksploatacji. Jesteśmy w stanie dobrać lampę ksenonową do większości urządzeń dostępnych na rynku. Najlepszym dowodem na potwierdzenie najwyższej jakości stosowanych przez nas lamp jest rzesza zadowolonych klientów, którzy regularnie serwisują u nas własne urządzenia i zrezygnowali z ogólnie dostępnych na rynku podzespołów.

Profesjonalna wymiana lamp ksenonowych IPL najwyższej jakości.

Profesjonalna wymiana lamp ksenonowych IPL najwyższej jakości.

Czyszczenie urządzenia IPL

Każda idealnie zregenerowana głowica zabiegowa nie będzie w stanie optymalnie pracować bez wydajnie funkcjonującego urządzenia. Pod obudową każdego sprzętu IPL kryje się zbiór wielu układów elektrycznych oraz wodnych, które wpływają na prawidłową pracę całej maszyny. Kompleksowa regeneracja urządzeń IPL w serwisie Spectek jest odpowiedzią na liczne zlecenia związane z przegrzewaniem się urządzeń, spadkiem wydajności, szybszym zużyciem głowicy oraz utratą chłodzenia. Dzięki dostępowi do części eksploatacyjnych, zastosowaniu profesjonalnych środków czyszczących rekomendowanych przez producentów aparatury, a co najważniejsze specjalistycznej wiedzy i wieloletniemu doświadczeniu przywróciliśmy wielu urządzeniom wydajność równą nowemu sprzętowi.

Widok na zbiornik wody urządzenia IPL - przed czyszczeniem

Widok na zbiornik wody urządzenia IPL – przed czyszczeniem

Zbiornik wody po czyszczeniu specjalistycznymi preparatami.

Zbiornik wody po czyszczeniu specjalistycznymi preparatami.

Chłodnica urządzenia pracującego 6 miesięcy

Chłodnica urządzenia pracującego 6 miesięcy

Chłodnica urządzenia IPL po czyszczeniu

Chłodnica urządzenia IPL po czyszczeniu

Usługa regeneracji urządzenia IPL przedstawiona w tym artykule pozwoliła w wielu przypadkach na podarowanie aparaturze naszych klientów „drugiego życia”, a co za tym idzie uniknięcia kosztów i przestojów w pracy urządzenia.

Tagi: , , , , , ,